Newsello.pl

Wrocław: Sprzedawcy bajek - próba prasowa we wrocławskim Teatrze Lalek

Podczas próby prasowej aktorzy nie występowali jeszcze w swoich ostatecznych kostiumach scenicznych.

O spektaklu:

Sztuka autorstwa Marii Wojtyszko wydaje się na pierwszy rzut oka klasyczną bajką z udziałem smoka, królewny i księcia walczącego o jej rękę. Jednakże fabuła wprowadza również niesforne rodzeństwo: Ariela i Aurelię, wędrownych artystów, którzy są tytułowymi sprzedawcami bajek. Ich przybycie na dwór prowadzi do serii niefortunnych zdarzeń.

Z powodu zbiegu okoliczności komedianci zaczynają odgrywać swoje role nie na scenie, lecz w rzeczywistości: Aurelia wciela się w księcia Zbigniewa, a Ariel w księżniczkę Zefirynę. Ich losy splatają się z księciem Dacjanem i jego sługą, którzy wskutek intrygi zamienili się miejscami. Cała czwórka trafia do pałacu króla Cecyliana, który martwi się o swoją dorastającą córkę. Król zasięga rady u nadwornego wróżbity, a sytuację dodatkowo komplikuje ciągłe zagrożenie ze strony smoka.

"Sprzedawcy Bajek" to familijna komedia, która ma coś do zaoferowania zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Spektakl nawiązuje do tradycji commedii dell’arte, obfitując w pomyłki, przebieranki i zamiany ról. Na głębszym poziomie porusza pytania o miejsce bohaterów w społeczeństwie i o to, kto tak naprawdę komu „sprzedaje bajki”.

ip
Fot: Krzysztof Zatycki 

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie.

Tagi